Čo si vziať na bicykel? Základna výbava každého cyklistu

Multikľúč

Multikľúč

Správny cyklista by so sebou pri každej vychádzke na bicykli mal mať základné vybavenie, ktoré mu umožní vyriešiť nečakané závady, ktoré ho môžu na cestách postihnúť. Medzi takéto závady patria napríklad defekt kolesa, uvoľnenie alebo pretrhnutie reťaze, či uvoľnenie nejakých šrubiek.

Túto základnú výbavu je možné uložiť napríklad v podsedlovej brašni.

V tomto článku si teda povieme ako by takáto základna výbava mala vyzerať.

Základom výbavy je multikľúč s nitovačom. Multikľúč by mal byť uložený v odolnom, najlepšie v plastovom púzdre, ktoré ho ochráni pred blatom a nečistotami v prípade zlého počasia a zároveň nebude hroziť to, že multikľúč ostrými hranami poškodí ostatné náradie. Ďalšou variantou je umiestnenie multikľúča pod kus starej duše na predstavec. Takto síce budete mať multikľúč vždy na očiach, ale myslíme si že umiestnenie v brašni je lepšia voľba.

Ďalšou nevyhnutnou položkou výbavy je rýchlospojka, s pomocou ktorej ste schopný opraviť pretrhnutú reťaz a to aj v prípade, že sa jedná o reťaz značky Shimano, či inej značky, ktorá spojku primárne nepoužíva.

Spojka nám uľachčí prácu a umožní dôjsť do najbližšieho cyklo servisu.

V brašni by ďalej nemali chýbať montpáky a samozrejme náhradna duša. Náhradnu dušu je potrebné zabaliť a dôkladne utesniť vo vodotesnom igelitovom sáčku, aby sa do nej nedostala voda a piesok. Takto vybavený by sme nemali mať problém s riešením bežných defektov.

Než vyrazíme na vychádzku či tréning, do kapsičky dresu, alebo do iného úložného priestoru pribalíme peniaze, kartičku poistenca a prípadne aj proteinovú tyčinku.

A sme pripravení na jazdu!

Pridaj komentár

Viac:
Outdoorová a treková obuv Dolomite už aj na Funes.sk

Dobrý deň milí čitatelia, radi by sme Vám oznámili že v našom eshope so športovými potrebami Funes.sk odteraz nájdete už...