Saganova telenovela, alebo Sagan opäť víťazí

To že je cyklista Peter Sagan hviezda svetového formátu už asi netreba pripomínať.  Obdivuje ho celý svet. Určite ste ale zaznamenali Petrovo faux pas kedy šibalsky chytil krásnu hostesku Maju za zadok.

Samozrejme pre nás Slovákov to bol len šibalsky kúsok a Petra sme v tom poväčšinou podporovali. Západné krajiny, poprerastané emancipáciou žien to ale ako žart nevzali a spravili z toho „mega škandál“. Peter sa nakoniec hosteske ospravedlnil a každý si myslel že je po kauze. Ale … ono nie je :-).

To čo sa udialo v priebehu dnešného dňa je ako príbeh vyšitý zo Španielskej telenovely.

Na programe dňa totiž bola posledná z 3 Belgických klasík. Klasika nazvaná Brabantský šíp.

Pred klasikou sa konala tradičná prezentácia jazdcov. A medzi hosteskami opäť nechýbala ani už dnes slávna Maja. Akonáhle prišiel rad na jazdcov tímu Cannondale, objavil sa na pódiu Peter s obrovskou kyticou kvetov. Diváci ho privítali potleskom a Peter Sagan sa takto verejne Maji ospravedlnil. Nižšie vám prinášame video z tejto prezentácie jazdcov.

To ale nebolo všetko. Poďme teda späť k cyklistike, o ktorej (a nielen o nej, ale aj o iných športoch) je tento blog. Preteky Brabantský štít sa radia medzi trojicu Belgických klasík. Na 1. Okolo Flámska skonnčil Peter druhý. 2. klasiku vynechal a postavil sa až na štartovú čiaru tejto poslednej, ktorá sa tiahla po okolí Bruselu.

Na trati mal náš cyklista technické problémy, ktoré prišli 37. km do cieľa. Peter musel vymeniť bicykel. To ho ale neodradilo a rýchlo sa prebojoval na čelo pelotónu, kde sa asi 10 km pred cieľom odtrhol s ďalšími 10 jazdcami a vytvorili 11-člennú vedúcu skupinku.

Táto skupinka bola nakoniec na čele až do samotného záveru, kde si to o prvenstvo rozdali tradične v záverečnom špurte. 23-ročný Slovák zaútočil v záverečnom stúpani približne 2 km pred cieľom a následne nedal šancu domácemu Philippovi Gilbertovi a zvíťazil po 8. krát v tejto sezóne.

Peter Sagana oslavuje víťazstvo v pretekoch Brabantský štít

Peter sa najbližšie predstaví už túto nedeľu na podujatí Amstel Gold Race.

A aby to ešte stále nebolo málo, na konci dávalo víťazovi pusu práve hosteska Maja. Žeby náhoda? Cyklistická telenovela v hlavnej úlohe s Petrom Saganom môže pokračovať …

Jazdec tímu Cannondale Peter Sagan na stupni víťazov dostáva pusu od hostesky Maji

Jazdec tímu Cannondale Peter Sagan na stupni víťazov dostáva pusu od hostesky Maji

Pridaj komentár

Viac:
2. etapa pretekov Tri dni De Penne

Dnes vám opäť prinášame česrtvé info z cestnej cyklistiky. Po včerajšom Saganovom víťazstve v 1. etape pretekov Tri dni De...