S reflexným pásikom máte 3-krát väčšiu šancu, alebo prečo sú reflexné prvky dôležité

Detská reflexná vesta s logom Funes.sk

Detská reflexná vesta s logom Funes.sk

Od 1.1.2014 začal na Slovensku platiť zákon o nosení reflexných prvkov pre chodcov. V Česku sa o takomto zákone aktuálne tiež živo diskutuje a pravdepodobne ho schvália ešte tento rok.

Toľko k úvodu. V tomto článku si ale chceme ukázať, že nosenie reflexných prvkov (reflexné pásiky, vesty, atď.), či už chodcami, alebo cyklistami, určite nie je nezmysel a že to plní svoj účel viac než dobre. Taktiež je potrebné zmieniť, že reflexné odrazky na kolesách bicyklov sú sice skvelí pomocníci, ale určite nie sú dostatočným opatrenim pre jazdu za šera prípadne v noci.

Ako ste už možno zaregistrovali, na mnohých miestach a v mnohých médiach sa uvádza, že v závislosti od typu oblečenia je chodec, prípadne cyklista, za šera a tmy viditeľný na maximálne určitý počet metrov. Pri tmavom oblečení sa uvádza viditeľnosť cca 10 metrov. Pri svetlom (bielom a žltom) oblečení sa uvádza približne 50 metrov. A pri reflexných prvkoch (reflexný pásik alebo reflexná vesta) sa zvyčajne uvádza vzdialenosť až 200 metrov.

Čo ale usúdiť z týchto čísel? Čísla sú vec jedná a realita druhá. Preto sme na internete našli videa, ktoré vyššie uvedené úvahy otestovali v praxi. Nižšie si môžete pozrieť, že pri použití reflexných prvkov máte až 3-krát väčšiu šancu, že Vás šoféri motorových vozidiel uvidia včas, a že sa vďaka tomu vyhnete nepríjemnej nehode s často fatálnymi následkami.

Pre inšpiráciu pripájame ďalšie video.

Keďže my vo Funes.sk si nutnosť nosenia reflexných prvkov uvedomujeme, aj v našej ponuke nájdete pomerne veľký výber týchto bezpečnostných reflexných prvkov. Taktiež chceme upozorniť na stále trvajúcu akciu pre materské školy ako aj jednotlivcov, v ktorej chceme podporiť bezpečnosť najmenších. Neváhajte a využite ju!

1 comment for “S reflexným pásikom máte 3-krát väčšiu šancu, alebo prečo sú reflexné prvky dôležité

Pridaj komentár

Viac:
Invista™ Coolmax® freshFX®

Materiály z vlákna COOLMAX® freshFX® sú nositeľmi pohodlia, sviežosti a sucha počas celej životnosti výrobku. Materiál COOLMAX® freshFX® je antibakteriálny...