Peter Sagan má na konte ďalšie víťazstvo.

Sezóna v cestnej cyklistike je v plnom prúde. V sobotu náš Peter Sagan vyhral Belgickú klasiku a dnes stal opäť na štarte. Tentokrát šlo o 1. etapu z celkových 3 etáp pretekov Tri dni De Panne.

A čo viac. Peter Sagan opäť zvíťazil! Síce v záverečnom šprinte nechtiac zablokoval svojho dnešného najväčšieho súpera Arnauda Demara. Sagan túto etapu vyhral aj pred rokom. 5 kilometrov pred cieľom sa Sagan držal v skupinke, ktorá jazdila približne 10 sekúnd pred hlavným peoltónom. Všetci jazdci vyčkávali do záverečného kilometra až to vyzeralo že sa vôbec nezačne šprintovať. Nakoniec to ale naplno rozbalili a Peter šiel do čela. Francúz Demar ho ale začal doťahovať. Nakoniec to ale Peter ustál, aj keď pri šprinte pravdepodobne nechtiac zablokoval svojho najväčšieho súpera.

Sagan víťazi klasiku vo Wavelgeme, Foto: TASR/AP

„Francúza som dobre nevidel. Možno som trochu zabočil doprava, ale nebol v tom úmyssel. Dúfam, že ma nebude viniť z niečoho neférového. Nechám to na rozhodcoch,“ vravel v cieli Sagan.

O umiestneni rozhodovala až cieľova kamera a komisári, ktorí usúdili že Francúz mal dostatok miesta a tým pádom Sagan nedostal žiadnu penalizáciu.

Preteky De Panne jazdia cyklisti ako prípravu na preteky okolo Flámska. Môže nás tešiť že má náš Peter Sagan takúto skvelú formu a preto sme všetci zvedaví na jeho ďalšie účinkovanie v tejto sezóne.

Pozrite si video z posledných 5 km tejto etapy:

1. etapa (Middelkerke – Zottegem, 199,8 km):

 1. Peter Sagan (SVK/Cannondale) 5:00:27 h.,
 2. Arnaud Demare (Fr./FDJ),
 3. Alexander Kristoff (Nór./Kaťuša),
 4. Sylvain Chavanel (Fr./Omega Pharma-Quick Step),
 5. Oscar Gatto (Tal./Vini Fantini-Selle Italia),
 6. Niki Terpstra (Hol./Omega Pharma-Quick Step),
 7. Maxime Vantomme (Bel./Crelan-Euphony),
 8. Jerome Cousin (Fr./ Europcar),
 9. Davide Cimolai (Tal./Lampre-Merida),
 10. Johan Le Bon (Fr./FDJ) všetci rovnaký čas ako víťaz

Priebežné poradie jazdcov po 1. etape:

 1. Peter Sagan 5:00:17 h,
 2. Arnaud Demare +4 s,
 3. Alexander Kristoff +6 s,
 4. Sylvain Chavanel,
 5. Oscar Gatto,
 6. Niki Terpstra všetci +10 s

Pridaj komentár

Viac:
Aký zvoliť materiál rámu? Prehľad vlastností jednotlivých materiálov.

Technologický pokrok neustále napreduje a to platí aj v oblasti cyklistiky. Závodné špeciály sú jedna špičková technológia za druhou a...