Kam na bicykel v okolí mesta Prešov – Cyklovýlet (Tri jelene)

Je obdobie jari. Vhodné obdobie na začatie cyklistickej sezóny. Rád by som Vás preto zobral na jeden zo svojích najobľúbenejších cyklistických trailov v Slanských Vrchoch. Obtiažnosť trate je podľa mna určená pre mierne pokročilých jazdcov. Ak si túto trať chcete naplno vychutnať odporúčam celoodpružený bicykel. Ak nie ste majiteľom celoodpruženého bicykla, ale aj tak chcete absolvovať tento úžasný cyklistický trail nevadí dá sa to zvládnuť aj na pevnom MTB bicykli. Dúfam, že pre ľudí, ktorí nepoznajú okolie Prešova bude tento článok užitočný.

Začiatok túry (Sigord, Rácova)

Pre začiatok túry som zvolil bod, ktorý sa Sigord, Rácova, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 422 m.n.m. Na tomto mieste je možné bez problémov odparkovať auto.

Smerovník Sigord, Rácová

Chata Fricka

Z počiatočného bodu Sigord, Rácová sa pohodlne dostanete po modrej turistickej značky na bicykli po asvaltovej ceste až k chate Fricka. Chata Fricka sa nachádza na križovatke turistických ciest. Od chaty Fricka sa po červenej značke dostanete na Javornickú poľanu.

Chata Fricka

Smerovník chata Fricka

Javornická poľana

Od chaty Fricka nasleduje menej príjemný výšlap po rozbitej lesnej ceste k Javornickej poľane. Ak ste zdatný cyklista tak začiatok tejto lesnej cesty zvládnete aj na bicykli. V prípade, že si neveríte tak je potrebné prvé desiatky metrov potlačiť bicykel. Na tejto lesnej ceste sa často nachádzajú mokré úseky, ktoré môžu prekvapiť menej zdatných cyklistov. V prípade nedostatku síl odporúčam si trochu oddýchnuť prípadne potlačiť bicykel.

Javornická poľana

Relax a oddych na Javorníckej poľane je príjemný.  Prekvapí Vás pohľad na nádhernú a udržiavanú lúku na ktorej sa nachádza altánok a prameň. Vhodne miesto na psychohygienu a dočerpanie cyklistických síl.

Tri chotáre

Z Javornickej poľany je potrebné nasledovať smerovník, ktorý ukazuje smerom na Hanušovské sedlo.  Čaká Vás výstup na Tri chotáre, ktoré sa nachádzajú v nadmorskej výške 1025 m.n.m. Na Troch chotároch je začiatok môjho najobľúbenejšieho cyklistického trailu v Slanských Vrchoch, ktorý sa volá Tri Jelene.  Prosím nasledujte šípky na obrázku nižšie.

Tri chotáre. Začiatok trailu

Dúfam, že si tento trail Vy aj Váš bicykel užijete. Prajem príjemnú a bezpečnú jazdu

Produkty v recenzii

Splločnosť mi na tomto cyklo výlete robili fotochromatické Športové okuliare ALPINA S-WAY VLM+ a cyklocomputer LEZYNE MICRO GPS .

 

 

 

1 comment for “Kam na bicykel v okolí mesta Prešov – Cyklovýlet (Tri jelene)

  1. Meno
    11. apríla 2020 at 13:16

    „cyklistického trailu v Slanských Vrchoch“ 😀 😀 😀 pobavil

    Celý článok nájdete tu:

Pridaj komentár

Viac:
Eco logic

Ak tento symbol nájdete pri nejakom našom produkte, tak to znamená, že daný produkt bol vyrobený z recyklovaných materiálov. Našu...