Bezpečnosť najmenších by nám nemala byť ľahostajná – projekt na zvýšenie bezpečnosti deti

Deti v reflexných vestách Funes.sk - Prešov

Deti v reflexných vestách Funes.sk – Prešov

Ako pravdepodobne viete, od 1.1.2014 začal platiť nový zákon, ktorý prikazuje nosenie reflexných prvkov (reflexné vesty, reflexné pásky, atď.) v mestach a obciach.

Táto povinnosť platí pre všetkých chodcov. Keďže nákup takýchto pomôcok môže byť pre niekoho nákladný a obzvlásť pre materské školy, rozhodli sme sa im pomôcť.

Projekt pomenovaný „Bezpečnosť najmenších by nám nemala byť ľahostajná“ sme započali už koncom novembra 2013.

Behom decembra a januára sme kontaktovali rôzne škôlky po celom Slovensku, na ktoré sme našli fungujúci kontakt. Poslali sme stovky e-mailov a telefonovali na stovky čísel, odpovedi prišlo len zopár. Kontaktovať materské školy veru nebolo jednoduché.

Škôlkam, s ktorými sa nám podarilo nadviazať kontakt sme ponúkli naše reflexné vesty za zvýhodnenú cenu 1 euro/kus (bežná cena sa pohybuje na úrovni 3 až 4 eur za kus). Tu by sme radi uviedli, že pri stanovenej cene, sme pri predaji viest neboli ziskový. Pokryli sme ale aspoň čiastočne naše náklady na administratívu, poštovné, atď.

O tom, že projekt bol úspešný sa môžete presvedčiť na fotografiách na konci článku, ktoré nám zaslali niektoré zo zapojených materských škôl.

Taktiež by sme boli radi, ak by ste informácie o tejto akcii šírili ďalej, pretože akcia pre škôlky naďalej trvá. Teda akákoľvek materská škola nás môže kontaktovať a objednať si požadovaný počet viest za vyššie spomenutú zvýhodnenú cenu. Kontakt nájdete na stránke http://www.funes.sk/O-nas

Ostatní záujemcovia ich nájdu TU (za taktiež zvýhodnenú cenu, oproti bežným cenám takýchto viest).

Veríme, že v budúcnosti ešte zorganizujeme veľa podobných projektov, ktoré pomôžu nielen k zvýšenej bezpečnosti chodcov a cyklistov.

Deti v reflexných vestách Funes.sk - Udiča

Deti v reflexných vestách Funes.sk – Udiča

Reflexná vesta Funes.sk v akcii

Reflexná vesta Funes.sk v akcii

Pridaj komentár

Viac:
Aký zvoliť materiál rámu? Prehľad vlastností jednotlivých materiálov.

Technologický pokrok neustále napreduje a to platí aj v oblasti cyklistiky. Závodné špeciály sú jedna špičková technológia za druhou a...