Ako správne vybrať cyklistickú prilbu

Pri výbere cyklistickéj prilby je veľmi dôležité určenie typu jazdenia na aký sa bude daná helma využívať.  Každý typ jazdenia vyžaduje iný typ prilby na bicykel.

Napríklad helmy na cestnú cyklistiku majú iný tvar než helmy určené na enduro. Skúsenejší cyklista vie určiť aký typ helmy potrebuje. V prípade, že si viete vybrať helmu bez ďalšieho čítania môžete navštíviť náš obchod na tomto odkaze.

Prilby na bicykel rozdeľujeme u nás do 5 kategórií.

Cestné cykloprilby – odkaz

Cyklistické helmy alpina

Alipna cyklistická helma

 

Tieto prilby na bicykel sú určene na cestnú cyklistiku. Helmy sa vyznačujú dobrou airodynamikou a hmotnosťou. Cyklistické prilby určené na cestu sú zvyčajne bez predného šiltu.

City cykloprilby – odkaz

City helma alpina

Cyklistická prilba Alpina city

Cyklistická prilba, ktorá patrí do kategórie city je určená predovšetkým na používanie v meste a okolí miest. Vyznačujú sa kvalitným dielenským spracovaním pričom pri týchto prilbách je kladený vysoký dôraz na reflexné prvky. City helmy často obsahujú aj blikačku, ktorá zvyšuje bezpečnosť pri jazdení na bicykli po mestských a prímestských komunikáciach.

Free Ride a DH prilby – odkaz

freeridová prilba alpina

Freestylová helma Alpina

Tieto cyklistické helmy sú určené na niekoľko štýlov jazdenia.

  1. DH Cyklistické prilby sú určené pre zjazdovú cyklistiku. Najčastejšie sa používajú takzvané fullface prilby, ktoré majú za úlohu chrániť celé okolie hlavy cyklistu.
  2. Free Ride helmy sú určené na typ jazdenia, ktorý vychádza z anglického názvu free ride čo v slovenčine znamená voľná jazda. Najčastejšie sa tieto prilby používajú pri jazde na BMX.
  3. Enduro prilby patria v našej ponuke tiež do tejto kategórie. Enduro prilby sa líšia od MTB heliem tým, že ponúkajú lepšiu ochranu záhlavia.

MTB cyklistické prilby – odkaz

MTB prilba Alpina

MTB cyklistická helma Alpina

MTB helmy sa používajú na jazdenie na horských bicykloch po spevnených aj nespevnených cestách. Vo všeobecnosti sú to najpoužívanejšie cyklistické prilby, ktoré vyhovujú potrebám väčšiny cyklistov.

Detské / juniorské prilby – odkaz

Juniorská cyklistická helma Alpina

Detská helma alpina

Detské cyklistické prilby sú určené pre najmenších jazdcov ako to už vyplýva z názvu tejto kategórie. Juniorské helmy sú často zdobené množstvom obrázkov. Treba si však uvedomiť, že pri prilbách je najdôležitejšia bezpečnosť, čiže netreba kupovať prilbu podľa toho ako vyzerá ale ako sedí dieťaťu na hlave.

Dúfam, že bol tento článok pre Vás nápomocný. V prípade, že Vám v tomto článku niečo chýba neváhajte nás kontaktovať na info@funes.sk alebo nechať komentár pod článkom.

S pozdravom

 

Tím funes.sk

Pridaj komentár

Viac:
Cyklistika ako zimný šport ?

Vzhľadom na meniacu sa klímu, keď nie sú vhodné podmienky na bežky, ski  pre nadšencov pohybu je vhodné vybrať a...