ADVANSA Thermo°Cool™

ADVANSA Thermo Cool - logo

Advansa Thermocool ™ materiál poskytuje vďaka svojej unikátnej štruktúre z dutých vlákien jedinečné vlastnosti. Advansa Thermocool ™ sa správa rozdielne pri vysokej a pri nízkej aktivite.

Pri vysokej aktivite chladí telo odparovaním:
Advansa Thermocool ™ odparuje vlhkosť rýchlejšie ako iné materiály. Tento efekt je dosiahnutý vďaka unikátnej kombinácii vlákien, ktoré sú navrhnuté tak, aby svojím rozložením vytvorili pridanú odparovaciu plochu. Ďalším faktorom sú samotné vlákna, ktoré tým, že su duté, zlepšujú cirkuláciu vzduchu a to opäť prispieva k rýchlejšiemu odparovaniu. Vlákna materiálu Advansa Thermocool ™ sú navyše viackanálové, čo zas zaručuje zlepšený transport vlhkosti. Tieto 3 faktory dokopy sú zárukou skvelých odparovacích schopností tohto materiálu.

Pri nízkej aktivite vyrovnáva teploty:
Ako je napísané vyššie, vlákna sú duté a tým je zlepšená cirkulácia vzduchu. Táto vlastnosť slúži skvelo na vyrovnávanie teplôt po celej ploche tela. Teda prebytočné teplo z jednej časti tela je rozptýlené do iných oblastí a tým je teplotný komfort rovnomerne rozložený.

Vedľajšou vlastnosťou dutých vlákien je veľmi ľahký materiál, čo určite oceníte pri dlhších vychádzkach v prírode.

Tento materiál je použitý napríklad u týchto ZAJO produktov:

Post navigation

Pridaj komentár

Viac:
2. etapa pretekov Tri dni De Penne

Dnes vám opäť prinášame česrtvé info z cestnej cyklistiky. Po včerajšom Saganovom víťazstve v 1. etape pretekov Tri dni De...